İlgini Çekebilecek Gündemler
Erdal SAĞLAM Hürriyet Gazetesi

Hedef büyüten Turizm Bakanı radikal adımlar atıyor

18.12.2018

TURİST sayısının yanında turizm gelirlerini artırmaya odaklanan Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, büyüttükleri hedeflere ulaşmaları gerektiğini belirtirken, “Herkese sus payı vererek gitmek zorunda değiliz” diyor.

Dün Hürriyet Ankara Bürosunu ziyaret ederek sorularımızı yanıtlayan Ersoy’un radikal sayılabilecek kararlara imza atacağını görüyoruz. “Sürdürülebilir turizm” kavramını yaygınlaştıracaklarını kaydeden Ersoy, turizmi geliştirerek elde edilen geliri yaygınlaştıracaklarını, böylece turizme karşı dirençlerin de kendiliğinden kaybolacağını söylüyor.

“Turizmde lig atlama” tanımını sık sık kullanan Bakan, yeni hedeflerinin 2023’te 70 milyon turist ve 70 milyar dolar gelir olduğunu belirtti.  Turizmde il

Hürriyet: Devamını oku...

Kaynak URL: http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/erdal-saglam/hedef-buyuten-turizm-bakani-radikal-adimlar-atiyor-41055312

Önemli not: Bu köşe yazısı, Hürriyet internet sitesine aittir. Yukarıda yer alan metin köşe yazısının bütününü kapsamaz. Bu nedenle eksik olabilir. Yazının tamamını okumak için lütfen kaynağına gidiniz. Ayrıca, sitemizde yar alan haberlerin ve köşe yazılarının hukuki muhatabı kaynaklarıdır. Öneri ve şikayet için, kurumsal@hergazete.com adresine mail gönderiniz.